Pagina de start a forumului VirtualElectric
VirtualElectric

Răspunde la subiect
Cat costa o instalatie electrica autorizata
ionutz
Incepator
Incepator

Data înscrierii: 07/Oct/2009
Locație: CRAIOVA
Răspunde cu citat (quote)
Buna ziua, am si eu o intrebare,i-mi fac acum o casa de 120m2 si mar interesa si pe mine cit mar costa instalatia la casa.Instalatia o fac eu,cu tot cu montarea prizelor,intrerupatoarelor,lampilor,aibag si tensiune pe ia tot ce trebuie.numai ca eu nu sunt autorizat.Deocamdata sunt in faza de zidire a casei.
Multumesc.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
alex virtual
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 18/Mai/2008
Locație: Com.Ogrezeni , Giurgiu
Poti vorbi cu electrician autorizat sa faci tu instalatia (daca ca te pricepi ) Si el doar iti face verificarea si dosarul .

Instalatia electrica se calculeaza la "loc de lampa " . Zidaria din ce se compune ? caramida , bca ?

salutare .

Incepator
Incepator

salut Alex.EUam terminat liceul energetic si meserie stiu(cit de cit),eu vruiam sa stiu si eu cam cat mar costa.casa are3dormitore,baie,bucatarie,hol si un living mare care este sufragerie.eu am mai facut instalatii electrice la vile,case,dar au avut curent electric de la casele vechi,goar a venit cineva si a montat contuaru.daca cei de la electrica mi-ar monta contuarul la poarta nu ar mai fi probleme (cred eu)
multumesc.
ionutz
Incepator
Incepator

Alex casa o fac din bca, dar eu fac tot (traseele,cablurile,montez doze,prize,intreruatoare,tablou sigurante), o si alimentez cu tensiune,.De verificat io pot vreifica si eu,el dosarul de facut si sa-mi dea acteptu
mersi
alex virtual
Avansat
Avansat

Aproximativ 2000 RON mana de lucru . depinde si de ce vrei in casa (lumini, prize , instalatii cap scara etc) . mai detaliaza putin instalatia pe care o vrei , pentru a putea scoate un pret cat mai exact .

Avansat
Avansat

ionutz a scris:
Alex casa o fac din bca, dar eu fac tot (traseele,cablurile,montez doze,prize,intreruatoare,tablou sigurante), o si alimentez cu tensiune,.De verificat io pot vreifica si eu,el dosarul de facut si sa-mi dea acteptu
mersi
Deci tu iti pui problema cat costa bransamentul ?

Incepator
Incepator

Alex nu chiar bransamentu,eu vruiam doar sa stiu cat ma costa ca sa vina cei de la electrica sa-mi monteze contuarul.
Sa-mi aprobe instalatia la casasau cam asa ceva
mersi
ionutz
Incepator
Incepator

buna ziua.Nu i-mi spune si mie nimeni cit mar costa si pe mine (taxa)unui electrician autorizat.Intalatia o fac eu cu totul.sau cel putin cam cit se ia de un bec ,priza,doza,etc.ca sa i-mi fac eu un calcul
MULTUMESC.
costy
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 03/Aug/2009
Locație: rimnicu vilcea
bransamentul te costa aprox. 15mil,iar verificarea instal.la intelegere, iar o instalatie totala la o casa cu bransament facuta de electrica intre 30-45mil,in functie ce putere si ce mai vrei,asa ca ........totul este pina la bani.
asa ca vezi si tu ca mai sunt si alte firme care te branseaza dar tot de electrica dai pina la urma
succes Smile

Incepator
Incepator

Mersi Costy pt preturi!!!.Vruiam sa ma asigur ca atit costa ca am mai vorbit cu o firma, si tot asa miau spus
mersi.
sidanno.ro
sidanno
Incepator
Incepator

Data înscrierii: 03/Dec/2011
Locație: arad
instalatii electrice, manopera instatie electrica, www.sidanno.ro
recomand electrician autorizat ANRE

Esti electrician autorizat ANRE ? Aveti o firma de instalatii electrice, autorizata ANRE ? ... sunteti de acord sa executati lucrari de instalatii electrice, la preturile de manopera afisate pe www.sidanno.ro ?
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
mariuselectric
In Domeniu
In Domeniu

Data înscrierii: 30/Noi/2008
Locație: Bucuresti
ionutz a scris:
Mersi Costy pt preturi!!!.Vruiam sa ma asigur ca atit costa ca am mai vorbit cu o firma, si tot asa miau spus
mersi.

Este bine?

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Ora este GMT  
Pagina 1 din 1  

Răspunde la subiect