Pagina de start a forumului VirtualElectric
VirtualElectric

Răspunde la subiect
mariuselectric
In Domeniu
In Domeniu

Data înscrierii: 30/Noi/2008
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
costy a scris:
multumesc celor care mi-au raspuns, dar aici (la mine) omul te intreaba cit il costa de montat un bec+intrp,o priza, iar la corpuri de iluminat,lustre etc se mai negociaza,iar becuri de infiletat in dulie pun si femeile Laughing
mai sint firme care nu au electricieni si mai solicita ajutor,de aceea ma intereseaza un pret ca sa nu ma pacaleasca la plata,aici se construiesc mai multe case,vile sau modificari de instalatie de pe Al pe Cu
am uitat sa intreb pretul unui tablou de distributie de montat,
cu multe,multe multumiri celor care imi raspund
Smile

De pacalit , tu nu poti sa-i pacalesti pe ei, pt. ca sunt mult mai informati ca tine in domeniu! Very Happy

In Domeniu
In Domeniu

Cel mai bun pret : GRATIS Very Happy

INFORMATII
Incepator
Incepator

Data înscrierii: 14/Ian/2014
danielf_67 a scris:
costy a scris:
as dori sa stiu cit costa o manopera la montarea unei prize cu cp, (fara)220v
la un bec + intrerupator
la executarea unei prize de pamint la o locuinta
la masuratoarea unei prize de pamint. CONFORM NORMATIVULUI, care este acesta,si cum il obtin
cu multumiri celor care ma ajuta COSTY

5lei montat aparat,400 lei executare priza de pamant,loc de lampa 40 lei,la montat un bec nu stiu ca nu insurubez becuri si nu ma intereseaza,poate montat corpuri de iluminat aplice,plafoniere,lustre si alte alea,preturile le gasesti si pe acest forum la electricienii si firmele autorizate[ de acolo le-am luat la astea mai adaugi tva]succes Idea
Buna....am si eu rugamintea....de ce unii electricienii...meseriasii...cu niste ani buni de meserie in spate....( mentionez ca , imi fac instalatia electrica , la o casa construita noua...P + M la 220 volti ) si imi zice...ca ...., el lucreaza numai cu....copex : LEGRAND (cu sirma ) foloseste numai cablu romanesc de IGME (cablel cu eticheta calbena....) da...eu sunt de acord cu el.....si eu imi doresc calitate si lucruri bune....dar nu cred ca , numai legrandul..cablel...e cel mai bun...mai sunt....probabil...ca , asa sa obisnuit el cu unele materiale...e cam ciudat...si eu sunt meserias omologat ....lucrez in rafinarii...sudor calificat profesionist omologat...dar nu ma dau mare...vezi doamne ca ..., sunt....nu stiu ce....mai ales pe criza aceasta....au in ei ...numai figuri si preturi...si nici nu lucreaza ca , in afara...unii sunt meseriasii....dara afara daca nu esti bun...si ai aere...EJECT ....le face...inca ei mai viseaza la preturile de dinaintea crizei...si eu am lucrat...pe ora ca , sudor...( 15 - 20 euro pe ora net...) dar acum e greu...si trebuie sa te adaptezi situatiei de criza....sunt ca , pescarii...pe mal...si asteapta pestele....cum sal pacaleasca...jupuiasca...cel putin asa imi da la impresie...acum nu generalizez...depinde la o lucrare si cum te impaci...si cit de urgent ai nevoie de banii...sunt unii electricienii...vezi doamne ca , le stiu pe toate...eu am lucrat afara...mult timp....cu electricieni...buni..buni...meseriasi....chear si instalatori sanitari...dar ei vor sa lucreze...ca , in ROMANIA (buleala....) si sa cistige ca , in afara...calitatea si pozitionarea instalatiilor in unele cazuri lasa de nedorit esteticul...dizainul...Cu mult respect....pentru cei meseriasi adevaratii ....si stiu ce au de facut....nu pina prind clientul...si apoi...incepe sa maraie...ca , un caine...astai romanul...Salutari la totii..si spor la banii...iar clientul...sa fie multumit...cu adevarat...nu cu vrajeala...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Re: cit costa manopera la .......
mariuselectric
In Domeniu
In Domeniu

INFORMATII
... .... .... .... ... .... ... ..... , .... ..... ..... .

Succes...

Incepator
Incepator

Data înscrierii: 24/Oct/2017
Un apartament de zugravit, de 3 camere costa 1200 lei plus materiale.
La mine a durat 10 zile, de tambalau, mutat mobile, spalat, stiti si voi.
Electrician Sector 1 Bucuresti

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Ora este GMT  
Pagina 2 din 2  

Răspunde la subiect